Краса

Не робіть це вдома! 8 процедур краси, які може проводити тільки косметолог

Як би не хотілося заощадити на процедури краси, деякі з них пропустити за графіком не можна. Спроби відтворити їх в домашніх умовах в кращому випадку виявляться марними, а в гіршому можуть серйозно нашкодити.

Чого не варто повторювати, навіть якщо здається, що це просто? Які процедури вдома не замінити нічим?

1. Омолоджуючий масаж обличчя

Матеріалів, які навчають усіх охочих методиками антивікового масажу, в Мережі – мільйон. При бажанні їх можна освоїти навіть у домашніх умовах. Так говорять всілякі гуру, які заробляють гроші на навчання всіх бажаючих. Але правда в тому, що для ефективного масажу обличчя знати методику – півсправи. Потрібно знати анатомію особи, враховувати захворювання і стан шкіри, показання та протипоказання. Інакше можна нашкодити.

Під час професійного масажу лікар-косметолог використовує комбінації тиску і розслаблення, впливає на певні точки особи, що застосовує професійні препарати, сироватки, тоніки і ампульную косметику. Тому після процедури результат очевидний. Непрофесіонал не володіє потрібними знаннями і позбавлений доступу до по-справжньому ефективним засобам. Тому високий ризик «перестаратися» і розтягнути шкіру, що загрожує виникненням нових складок і зморшок.

На замітку!

Повноцінний ефект від масажу дасть курс процедур. Оптимальна кількість сеансів краси – 10-15 з інтервалом через день або кожен день. Для закріплення результату кожен сеанс краси краще завершувати ліфтинг-маска.

2. Серединний хімічний пілінг

Хімічний пілінг – не новинка в косметології. Це одна з найпопулярніших б’юті-процедур з доведеною ефективністю. Сьогодні існують десятки варіантів проведення хімічного пілінгу будинку з використанням кислот різної концентрації. Але деякі представниці прекрасної статі, що спробували пілінг у косметолога, прагнуть повторити його будинку, використовуючи препарати для салонів краси.

На відміну від поверхневого пілінгу, такі препарати мають більш глибоким дією і часто вимагають застосування нейтралізатора. При неправильному використанні вони можуть викликати запалення і подразнення, поява опіків і шрамів на шкірі. Тому серединні хімічні пілінги краще довірити лікаря, а ось поверхневі, за його рекомендацією, можна проводити і вдома.

3. Фототерапія

Апаратні процедури у косметолога – одні з найефективніших. Вчені розробили масу приладів, які справляються з недосконалостями шкіри і приносять швидкий і тривалий результат. Фототерапія – красномовний приклад.

В роботі косметолог використовує препарат, що випромінює промені певної потужності. Вони впливають на глибокі шари шкіри, стимулюючи її до оновлення, збільшуючи синтез колагену, підвищуючи пружність і еластичність. Крім цього

На замітку!

Протягом тижня після процедури не можна також засмагати, відвідувати сауну, басейн, лазню.

4. Ультразвуковий ліфтинг

Лазери широко застосовуються в косметології. До них вдаються для очищення і омолодження обличчя, шліфування шкіри і боротьби з небажаною рослинністю на тілі. Це добре вивчені процедури, рівних яким в домашніх умовах просто немає.

Ультразвуковий ліфтинг дозволяє за один сеанс позбутися від в’ялості і тьмяності шкіри і одержати більш пружний, підтягнутий і молодий зовнішній вигляд. Під час процедури тканини прогріваються до 60-70 С, що змушує скорочуватися сполучні волокна і активізує вироблення нового колагену. Завдяки цьому і виходить ефект ліфтингу – красивою і підтягнутою шкіри.

Перевага процедури ще й у тому, що цілісність шкірних покривів не порушується, а значить, ніяких проколів, опіків і рубців. Після процедури може залишитися лише невелике почервоніння, яке пройде протягом 5-7 днів. Цікаво, що по ефективності ультразвукової ліфтинг часто порівнюють з хірургічної підтяжкою особи.

5. Криолиполиз (моделювання тіла)

Існує багато методик, які обіцяють в домашніх умовах «виліпити» красиве і підтягнуте тіло. Все, що потрібно для отримання відмінного результату – придбати правильний прилад. При цьому вибір апаратів для схуднення – надзвичайно багатий: домашній апарат для ліпосакції, смарт-пояс, вакуумно-роликовий масажер, пояс для схуднення та багато іншого.

Але всі ці апарати на перевірку виявляються не настільки ефективними, як каже реклама, а в багатьох випадках і зовсім непотрібними.

В умовах салону або клініки краси косметолог може запропонувати процедуру криолиполиз. У ній теж задіяний прилад, але його продуктивність і ефективність підтверджена наукою. У ході процедури на жирові відкладення впливають холодом, в результаті чого вони розщеплюються і виводяться з організму. Жоден прилад для домашнього застосування не зрівняється з ефективністю кріоліполіза. Проте в домашніх умовах альтернатива йому все ж є – активний спосіб життя і правильне харчування.

На замітку!

Криолиполиз не можна вважати панацеєю і тому, що навіть якщо людина зважиться на процедуру, її ефект швидко випарується, якщо він не буде займатися спортом і правильно харчуватися.

6. Лазерна епіляція

Лазерне видалення волосся – на сьогоднішній день найбільш ефективна процедура для боротьби із зайвою рослинністю на обличчі і тілі. Але і одна з найдорожчих. А враховуючи, що для досягнення стійкого ефекту звертатися в салон доведеться не менше 5-10 разів, зрозуміло бажання заощадити. Заповзятливі бізнесмени радять всім бажаючим придбати домашній прилад для лазерної епіляції. Але це якраз той випадок, коли доведеться платити двічі.

Перш ніж надавати послуги лазерної епіляції лікарі-косметологи проходять спеціальне навчання. У своїй роботі вони враховують колір шкіри і волосся, підбирають довжину хвилі лазера, його різновид і оптимальний курс процедур. При цьому в ході сеансу краси крок за кроком обробляє кожен сантиметр шкіри, нічого не пропускаючи. В домашніх умовах людина всього цього повторити не може. Та й прилади для домашнього застосування в десятки разів поступаються професійному обладнанню. Тому заощадити на лазерній епіляції ніяк не вийде. На виході буде лише втрачений час і гроші.

7. Усунення шрамів і рубців

На б’юті-ринку представлено багато засобів, які обіцяють прибрати шрами і рубці, достатньо придбати їх і правильно ними користуватися. Зазвичай це креми, мазі, скраби і пілінги на основі бадяги, хімічних кислот і ферментів. Допомогти вони можуть лише в одному випадку – якщо на шкірі не рубці, а застійні посттравматичні плями. Вони виникають після запалення – коли на шкірі був прищ, а після його загоєння залишилося пляма. Але якщо пляма вже трансформувалося в рубець, всі перераховані кошти вже не допоможуть.

В кабінеті косметолога лікар може запропонувати на вибір кілька методик: лазерні шліфування, пілінги і багато інших. Їх результатом буде значне зниження видимості рубців.

А ви знали?

На початкових стадіях формування рубця лікар може рекомендувати процедури, які будуть сприяти тому, що рубець стане практично неразличимим. Найчастіше це фізіопроцедури – фонофорез або електрофорез з противорубцовими препаратами. Такі процедури можуть виконуватися в домашніх умовах або в поліклініці.

8. Дарсонваль для обличчя

Популярна процедура для особи названа на честь французького лікаря і винахідника Жака Арсена д’арсонваля. Він зауважив лікувальну дію електричних струмів високої напруги на організм людини і запропонував їх використовувати в терапії захворювань. Препарат дарсонваля як раз використовує змінний струм для благородних цілей – усуває гематоми та забої, покращує стан шкіри при акне і судинної сіточки на обличчі, усуває розтяжки і активізує ріст волосся.

Але все це справедливо тільки для професійного обладнання – приладу достатньої потужності, що має необхідні насадки. Використовувати прилад потрібно строго під контролем спеціаліста або по його рекомендації. Дуже важлива правильна технологія застосування – потужність приладу потрібно плавно збільшувати, підбираючи для кожної ділянки обличчя і тіла граничні значення.

В домашніх умовах всі ці нюанси врахувати складно, а так як домашні портативні прилади володіють низькою потужністю, їх ефективність сумнівна. Важливо розуміти і те, що у процедури є протипоказання за станом здоров’я.

Висновок

Практика лікарів показує, що спроби заощадити на процедури краси в домашніх умовах часто обертається непередбаченими проблемами і дорогим усуненням наслідків. Перш ніж зважитися на щось дійсно серйозне, порадьтеся з лікарем. Консультація допоможе уникнути непотрібних ризиків і наблизить бажаний результат.